O nás

Bc. LUCIE KRÁLOVENSKÁ

Jmenuji se Lucie Královenská. Už od mala jsem se chtěla věnovat práci s dětmi. Životní okolnosti mě nasměrovaly k ergoterapii, kterou jsem vystudovala na Vysoké škole v Plzni. Moje nadšení a přání nabídnout dětem jinou rehabilitaci, která jim pomůže k plné soběstačnosti, stála za vznikem našeho nestátního zdravotnického zařízení. To jsem založila v roce 2011, od roku 2015 do roku 2023 jsme obývali prostory Na Belánce a v roce 2023 jsme se přestěhovali na stávající adresu na Karlovarské ulici. Absolvovala jsem mnoho odborných kurzů, ovšem také sama ráda tvořím a vymýšlím různé možnosti, jak převážně malým pacientům pomoci v rozvíjení jejich schopností. Každému svěřenému dítěti chci navrátit co nejpřirozenější pohyb, samostatnost a najít co nejsnadnější cestu návratu do běžného života. Pevně věřím, že se dá pomoci každému dítěti. Hledání způsobů, jak toho dosáhnout, je mým nejvyšším cílem.

Kurzy:

NDT – Basic Bobath v pediatrické praxi

GoGo Babies – Kojenecké vývojové pohyby a jóga pro miminka I. A II.

Úvodní kurz Neuro-vývojové stimulace (Učíme se pohybem)

Rozvoj grafomotoriky u dětí předškolního a mladšího školního věku

PANat se vzduchovými dlahami u dětí s mozkovými pohybovými poruchami a vrozenými vadami

Dyspraxie a MABC 2 Test

Terapeutické dlahování ruky + Terapie ruky

Spirální dynamika horní končetiny

SM systém od MUDr. Smíška – A,B,C,D.

Reference:

“Dobrý den, náš syn se narodil s kombinovanou vrozenou vadou. První rok svého života prožil na nemocničním lůžku. Po přerušení léčby jsme začali rehabilitovat a již po prvním měsíci ergoterapie bylo vidět zlepšení. Syn lépe uchopuje hračky, hrníček a začal ukazovat což výrazně zlepšilo naší komunikaci. Díky paní Královenské se celkově jeho motorika zlepšila a po malých krůčcích se přibližuje svým vrstevníkům.”

Martina Chybová

“Do Rekondičního centra na dvorku jsme začali docházet s naší dcerou, když jí bylo pět let. Původně na fyzioterapii, protože dcera měla od mala problémy s motorikou a pohybem a bylo evidentní, že se to “samo” nevyřeší. Po nějakém čase nám fyzioterapeutka doporučila hodiny ergoterapie u paní Lucie Královenské. Na ergoterapii docházíme 1,5 roku jednou týdně a dcera dělá viditelné pokroky. Na všech pracovnicích Rekondičního centra na dvorku oceňuji především velice osobní, pozitivní přístup, vždy dobrou náladu a bezproblémovou komunikaci. Dcerka se na každou návštěvu vždy těší. Návštěvu mohu jen doporučit.”

Jaroslav Nový

“Dobrý den,
Ergoterapii hodnotím velmi kladně, našemu Ondráškovi moc pomáhá i ve školce si toho všimli a holky to s nim moc dobře umí 😊”

“Náš syn Filip je děsný číslo. Neposedí, neposlechne a má svou tvrdou hlavu. Chodíme s ním každý týden na 6 různých terapií a byli jsme u 26 doktorů. Jedině u Lucky je Filip jako beránek a dobře spolupracuje. My rodiče vítáme praktické tipy a rady, které dostáváme po každém cvičení.”

Václav Krajňák

Ergoterapie v podani Lucie Kralovenske nasemu synovi velice pomaha, vysledky jsou tyden po tydnu viditelne a mame z nich obrovskou radost. Chteli bychom podekovat za citlivy a profesionalni pristup. Syn se na cviceni vzdy tesi a je tam ochotny zkouset nove cviky, coz u nej rozhodne bezne zvykem nebyva. Na ergoterapii do Plzne dojizdime pomerne z daleka, ale rozhodne bychom nemenili! Pani ergoterapeutka je zkratka uzasna! 😊

Balcerovi

“S Vašíkem jsme přišli k paní Královenské do Centra Na Dvorku na podzim roku 2015 a chodíme tam dosud. Vašíkovi nebyly ještě ani 2 roky, ještě ani pořádně nechodil… Paní Královenská si ho svým přístupem brzy získala, na hodinách ergoterapie byl spokojený, naučil se samostatnosti a úžasně se zdokonalil v jemné i hrubé motorice a sebeobslužných dovednostech. Také jsme dostali plno dobrých rad a tipů na různé pomůcky, které teď doma využíváme. Moc si vážím osobního přístupu paní Královenské, která se zajímá nejen o klienta samotného, ale o celkový stav prostředí, ve kterém vyrůstá. Děkujeme moc za péči! 😊 ”  

Hana Perková

“Na ergoterapii k paní Královenské chodíme se synem asi čtvrt roku. Kromě nácviku konkrétních dovedností řešíme s terapeutkou spoustu praktických věcí běžného dne, např. hledáme pro syna vhodný hrníček, lžičku, houpačku pro relaxaci… Ergoterapeutka nám také pomáhá správně nastavit kompenzační pomůcky, které syn využívá. A co nás na ergoterapii s paní Královenskou baví nejvíce? Je to akční od první do poslední minuty, rozhodně neztrácíme čas a výsledky v podobě synových drobných pokroků jsou vidět už po tak krátké době.”

Karolína Bizubová (syn Vilém, 1,5 roku)

“S ergoterapií a rehabilitací u Lucky jsme maximálně spokojeni. Synovi je 14let, DMO pravostrannou hemiparezu s horší rukou. Díky holkám, které jsou úžasné,je soběstačný a může se rovnat svým vrstevníkům. Moc děkujeme a neměnili bychom. 😊”

“Díky ergoterapii se náš Péťa naučil nové dovednosti, je zručnější a tím si je i jistější v běžných aktivitách. Navíc se na lekce těší, vždy jde na lekci s úsměvem a s lektorkou si rozumí. Takže ergoterapie má pro nás dvě výhody, jednak Péťu baví a dále podpoří jeho psychomotorický vývoj a stabilitu.”

Garhoferová

“Dobrý den, na centrum na dvorku mohu dát pouze a jedině ty nejlepší reference. Syn, který je nevidomý navštěvuje ergoterapii u sl. Královenské druhým rokem a za tu dobu udělal obrovský posun. Nejen v sebeobsluze, ale také v pohybu a hlavně v komunikaci.. sl. Lucka Královenská je skutečný odborník a Její terapie je zaměřená komplexně, se vším všudy, především s propojením Bobatha. Je velice vnímavá a vždy ví co. Na ergoterapii se u nás moc odborníků nezaměřuje, ač je to velká potřeba a vidím to jako velký nedostatek. Lucku jsem velice ráda, že jsme prostřednictvím rané péče Kuk poznali a její práce si velice vážíme. Už si to bez ní nedovedeme představit 😊. Postupem času se centrum na dvorku rozrostl a syn může s potěšením navštěvovat třeba muzikoterapii a i logopedie. Zkrátka perfektní! Děkujeme.”

Bejvlovi

Kontakt

Těšíme se na vás! 

Karlovarská 490/24, 301 00 Plzeň 1
vchod z boku od benzínky Shell

+420 775 520 340
+420 739 469 900

info@ergoterapie-plzen.cz

Zanechte nám zprávu